TÜM ÜRÜNLERDE ÜCRETSİZ KARGO

Labrador Köpek Özellikleri Nelerdir ?

Labrador Köpek Özellikleri Nelerdir ?

Labrador ırkı köpekler dost canlısı ve oldukça sevimli halleri ile bilinen pati dostlarımızdır. Gözünüzün içine bakarak oyun oynamak isteyen ve size daima kucak dolusu sevgi besleyen hayatınızın neşeleridir. Labrador köpekler ilk olarak Kanada ‘da ortaya çıkmışlardır. Balıkçılık sektöründe sık kullanılan bu ırk daha sonra İngiltere ‘ye yollanmıştır.

Labrador Özellikleri

Labrador köpekler yavruluk dönemlerinden itibaren oldukça hareketli bir yaşama sahip olurlar. Bu özellikleri onların avcılık kökenlerinden gelmektedir. Geçmişte avcılıkta kullanıldıkları için enerjilerini sürekli olarak atma ihtiyacı hissederler.

Genel olarak renkleri sarı ve kahverengidir. Güçlü bir vücut yapısına sahip olan Labrador ‘lar, suda oldukça rahat hareket edebilirler. Patilerinin perdeli bir yapıya sahip olması ile kolaylıkla hareket edebilmektedir.

labrador

Labrador Karakter Özellikleri

Oldukça zeki olan Labrador ‘lar bu özellikleri sayesinde de kolayca eğitilebilirler. Aynı zamanda sahiplerine karşı fazlasıyla itaatkarlardır. Atik, enerjik ve zeki olmaları sebebi ile günümüzde birçok farklı alanda görev almaktadırlar. Bunlar başlıca; rehber köpek, narkotik, avcılık gibi alanlar olmaktadır.

labradorkarakterözellikleri

Labrador Bakımı

Her köpek ırkında olduğu gibi bu ırkında bakımında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan ilki ve belki de en önemlisi kilo almaya yatkın oldukları için beslenme şekilleridir. Bu ırka rastgele ve sürekli olarak mama verdiğiniz takdirde, köpeğinizi bunu reddetmeyecek ve sürekli olarak yiyecektir. Bu da zamanla aşırı kiloya sebep olacaktır. Bunların yaşanmaması için Labrador ırkı köpeğinizin yaşam tarzına göre mamaları ölçülü ve öğünler şeklinde vermelisiniz.

Tüy bakımının da aksatılmadan yapılması onun sağlığı için faydalı olacaktır. En az haftada bir defa tüylerinin taranması deri ve tüy sağlığının korunmasına yardımcı olacaktır.

Bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazımızda sizlere labrador köpeklerinin özelliklerinden ve bakımından bahsettik. Umarız, faydalı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere